title: "TP-Link VIGI NVR1004H Black"
brand: "tp-link"
price: "A$492"
currency: AUD
in_stock: false
reviews_count: 5
url: https://www.desertcart.com.au/products/656983493-tp-link-vigi-nvr1004h-black
store_origin: AU
region: Australia
---
**Brand:** tp-link
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Summary
> 🔒 Elevate your security game with crystal-clear, always-on surveillance.
## Quick Answers
- **What is this?** TP-Link VIGI NVR1004H Black by tp-link
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- tp-link enthusiasts
## Why This Product
- Trusted tp-link brand quality
## Description
Review: Até agora está operacional.
## Features
- DIGITAL VIDEO RECORDER
- 4 CHANNEL
- TP-LINK
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B0CQLHVJZL |
| Best Sellers Rank | 785,179 in DIY & Tools ( See Top 100 in DIY & Tools ) 294 in Surveillance Video Recorders |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Item model number | VIGI NVR1004H |
| Language | Spanish |
| Manufacturer | TP-LINK |
| Product Dimensions | 27.75 x 29.65 x 6.45 cm; 590 g |
## Product Details
- **Compatible devices:** Camera, Laptop, Notebook, Personal Computers, Smartphone, Tablet
- **Connectivity technology:** Wired
- **Memory storage capacity:** 10 TB
- **Product dimensions:** 18L x 15W x 7H centimetres
## Images
## Available Options
This product comes in different **Style** options.
## Customer Reviews
### ⭐⭐⭐⭐⭐ Review
*by M***O on 10 December 2025*
Até agora está operacional.
### ⭐⭐⭐⭐⭐ Review
*by R***A on 29 October 2025*
*by S***I on 12 September 2025*
## Frequently Bought Together
- TP-Link VIGI C330I 2.8mm Lens Smart Outdoor Security Bullet Network Camera | 3MP HD Full-Color | Smart IR | Built-in Microphone| IP67 Waterproof | H.265+ | PoE/12V DC CCTV | ONVIF