title: "NuTone PB18LWHCL Round Wired Lighted Door Chime Push Button, White with Clear Bezel"
price: "A$18"
---
# NuTone PB18LWHCL Round Wired Lighted Door Chime Push Button, White with Clear Bezel
## Best For
- Customers looking for quality international products
## Description
Broan-NuToneNuTone PB18LWHCL Round Wired Lighted Door Chime Push Button, White with Clear Bezel
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| Brand | Broan-NuTone |
| Color | Clear/White |
| Material | Plastic |
| Style | Casual |
| Special Feature | Weather Resistant |
| Product Dimensions | 1"L x 1"W x 1"H |
| Finish Type | Colored Plastic or Painted Plastic |
| Model Name | PB18LWHCL |
| Item Weight | 0.01 Ounces |
| Global Trade Identification Number | 00784891993626 |
| Manufacturer | Broan-NuTone |
| UPC | 784891993626 |
| Part Number | PB18LWHCL |
| Item Weight | 0.01 ounces |
| Item model number | PB18LWHCL |
| Finish | Colored Plastic or Painted Plastic |
| Power Source | AC |
| Voltage | 18 Volts |
| Item Package Quantity | 1 |
| Type of Bulb | LED |
| Special Features | Weather Resistant |
| Batteries Included? | No |
| Batteries Required? | No |
## Product Details
- **Brand:** Broan-NuTone
- **Color:** Clear/White
- **Material:** Plastic
- **Style:** Casual
## Images
## Frequently Bought Together
- Broan-NuTone PB18LWHCL Doorbell Kit, Clear/White
- ENERLITES 0.625" Diameter Hole Phone Cable Metal Wall Plate, Corrosive Resistant, Size 1-Gang 4.50" x 2.76", 7761, 430 Stainless Steel, UL Listed, Silver